Zobacz też: Marcin Pless ¦ Przemysław Łochowski ¦ Mateusz Zalewski 
Joanna Łochowska
– Instruktor Podnoszenia Ciężarów
– Olympic Weightlifter
– European Champion
– Absolwentka Zdrowia Publicznego
– Weightlifting Trainer CrossFit Zielona Góra
Od wczesnych lat dziecięcych związana ze sportem. W wieku 7 lat rozpoczęła treningi akrobatyki sportowej i po kilku latach przygody akrobatycznej zajęła się treningiem lekkoatletycznym w konkurencji skoku o tyczce. Ostatecznie jednak jej sercem zawładnęła dyscyplina podnoszenia ciężarów, w której stała się światowej klasy zawodniczką.
Asia to tegoroczna Mistrzyni Europy. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2016. Olimpijka z Londynu, aktualna członkini olimpijskiej kadry narodowej kobiet.
Od 2005 roku nieprzerwanie reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata i Europy (Seniorek,Juniorek i Młodzieżowców).
Wicemistrzyni Świata i Europy Juniorek oraz Młodzieżowa Mistrzyni Europy i Akademicka Mistrzyni Świata. Szósta zawodniczka Mistrzostw Świata Seniorek.
Wielokrotna Mistrzyni Polski Juniorek(2), Młodzieżowców(3) i Seniorek(6), w tym rekordzistka Polski wymienionych kategorii wiekowych.
Poza sportem ukończyła studia licencjackie na kierunku Zdrowie Publiczne, a kontynuowała swoją edukację na studiach magisterskich na kierunku Pedagogika.
Wybór kierunków studiów nie był przypadkowy ponieważ Asia w wolnym czasie spełnia się również w roli promotora i trenera zachęcając dzieci, młodzież oraz seniorów do aktywnego i zdrowego stylu życia, zarażając ich pasją do sportu.
Wyczynowo trenuje już 22 lata mając niespełna 29 i jak sama mówi – “wciąż to nieprzerwanie uwielbiam”.