Szkolenie Weightlifting by Joanna Łochowska – Etap 1 & Etap 2

Szkolenie WEIGHTLIFTING organizowane przez Functional Training Center w Zielonej Górze ma za zadanie nauczenie praktycznych umiejętności wykonywania olimpijskiego podnoszenia ciężarów (rwanie, podrzut) oraz ćwiczeń pomocniczych używanych w treningu podnoszenia ciężarów.

Jest to pierwsze szkolenie w Polsce z tematyki Weightlifting, w którym teoria będzie wykładana podczas zajęć praktycznych w celu natychmiastowej nauki a w związku z tym ponad 90% czasu szkolenia uczestnicy spędzą na praktyce systematycznie nabywanej wiedzy.
Szkolenie odbywać się będzie w formie kilkugodzinnych jednostek treningowych.

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną krok po kroku wprowadzeni w obszar treningu Weightlifting.
Uczeni będą od podstaw prawidłowego wykonywania faz ruchu w poszczególnych bojach olimpijskich, wykonywania ćwiczeń pomocniczych, unikania podstawowych błędów oraz ich konsekwencji. Scharakteryzowane zostaną podobieństwa i różnice pomiędzy Olimpic Weightlifting a CrossFit Weightlifting.
Poznają sposób budowania przykładowego planu treningowego a także zaznajomią się z metodologią nauczania podnoszenia ciężarów stosowaną przez wykładowców w boxie CrossFit-owym.

Każdy etap szkolenia zakończony będzie uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo.
Natomiast zaliczenie wszystkich 4 etapów równoznaczne będzie z uzyskanie Certyfikatu potwierdzającego ukończenie całościowego szkolenia „Weightlifting by Joanna Łochowska”.

Etapy szkolenia :

Etap 1: „Snatch + Clean and Jerk”

Etap poświęcony w całości na omówieniu oraz nauce podstaw technicznego modelu rwania i podrzutu z naciskiem na prawidłowe wykonywanie faz ruchu, a także:
– ”Warm up” przygotowanie do rwania/podrzutu, czyli mobilizacja aktywnych grup mięśniowych i połączeń stawowych;
– Opis, nauka i cel wykonywania ćwiczeń rwaniowych/podrzutowych stosowanych w treningu podnoszenia ciężarów;
– Odstępstwa i przykładowe modyfikacje technicznego modelu rwania/podrzutu na przykładzie wybranych sztangistów i ich kompensacji;
– Podobieństwa i różnice w praktycznym wykonywaniu rwania/podrzutu w treningu Weightlifting a treningu CrossFit;
– Omówienie i skorygowanie podstawowych błędów uczestników;
– Wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo.

Etap 2: „Pull and Hang”

Etap poświęcony w całości na omówieniu oraz nauce podciągnięć rwaniowych/podrzutowych, a także rwania/podrzutu ze zwisu i ich podziałem;
– Opis, nauka i cel wykonywania ćwiczeń pomocniczych do rwania/podrzutu stosowanych w treningu podnoszenia ciężarów;
– Podobieństwa i różnice w praktycznym wykonywaniu ćwiczeń w treningu Weightlifting a treningu CrossFit;
– Omówienie i skorygowanie podstawowych błędów uczestników;
– Wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo.

Etap 3: “Barbell Complex”

Etap w całość poświęcony na omówieniu oraz nauce kompleksów ciężarowych stosowanych w treningu Weightlifting z podziałem na boje olimpijskie, a także ich modyfikacje w treningu CrossFit.
– Sposób budowania przykładowego planu treningowego;
– Opis metodologi nauczania podnoszenia ciężarów stosowanej przez wykładowców w boxie CrossFit-owym;
– Wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo.

Etap 4: ”Weightlifting Camp”
Etap podsumowujący dotychczasową wiedzę i sprawdzający nabyte umiejętności w praktyce.
Podczas ostatniego etapu uczestnicy wezmą udział w 3 jednostkach treningowych zaprogramowanych specjalnie pod nich, doskonaląc nabyte umiejętności pod okiem instruktorów, którzy ostatni raz skorygują ich błędy.
Ten etap zakończy się wręczeniem Certyfikatu potwierdzającego ukończenie całościowego szkolenia „Weightlifting by Joanna Łochowska”.

Prowadzący Joanna Łochowska
– Olympic Weightlifter
– Instruktor Weightlifting

Aktualna Mistrzyni Europy. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2016. Olimpijka z Londynu, aktualna członkini olimpijskiej kadry narodowej kobiet.

Od 2005 roku nieprzerwanie reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata i Europy (Seniorek,Juniorek i Młodzieżowców).
Aktualna złota medalistka Mistrzostw Europy Seniorek.
Wicemistrzyni Świata i Europy Juniorek oraz Młodzieżowa Mistrzyni Europy i Akademicka Mistrzyni Świata. Szósta zawodniczka Mistrzostw Świata Seniorek.
Wielokrotna Mistrzyni Polski Juniorek(2), Młodzieżowców(3) i Seniorek(6), w tym rekordzistka Polski wymienionych kategorii wiekowych.
W ostatnim czteroleciu trzy razy z rzędu najlepsza zawodniczka Mistrzostw Polski Seniorek spośród wszystkich wag w ogólnej klasyfikacji Sinclair, a także dwukrotna zdobywczyni Pucharu Polski Kobiet.
Od wczesnych lat dziecięcych związana ze sportem, w wieku 7 lat rozpoczęła treningi akrobatyki sportowej, a po kilku latach zajęła się treningiem lekkoatletycznym. Ostatecznie jednak jej sercem zawładnęła dyscyplina podnoszenia ciężarów, w której stała się światowej klasy zawodniczką i w której odnosi sukcesy do dnia dzisiejszego.

Rekordy życiowe Asi:
95kg – rwanie
117kg – podrzut
212kg – dwuboj

Przemysław Łochowski
– Instruktor Weightlifting
– Strength and conditioning Coach

Przez blisko 15 lat kształcił się i zdobywał swoją wiedzę w podnoszeniu ciężarów biorąc udział w licznych zawodach i turniejach (na swoim koncie ma ponad 100 startów, z czego najważniejsze to Mistrzostwa Polski), dwukrotny medalista Akademickich Mistrzostw Polski. Brał czynny udział w przygotowaniach do Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Polskiej sztangistki, olimpijki z Londynu – Joanny Łochowskiej.
Będąc w sztabie szkoleniowym Joasi poznał plany i systemy treningowe dotyczące szkolenia członków kadr narodowych. Pozwoliło mu to uzyskać niezbędną wiedzę i doświadczenie zawodowe. Jest profesjonalistą w tym co robi, potwierdzeniem jego znakomitego przygotowania zawodowego oraz kwalifikacji trenerskich są zdobyte przez niego trzy złote medale Mistrzostw Polski dla trenera złotej medalistki Joanny Łochowskiej i dwa Puchary Polski z tą zawodniczką.
Od 4 lat naucza i programuje trening weightlifting w “CrossFit Zielona Góra”.

Marcin Pless – Head Coach w CrossFit Zielona Góra.
– CrossFit L2 Trainer
– CrossFit Kids Trainer
– CrossFit Gymnastics Trainer
– CrossFit Weightlifting Trainer
– SFG Kettlebell Instructor
– TRX Suspension Trainer

Od 20 lat związany ze sportem. Trenował m.in. kick boxing, krav maga oraz przez kilka lat kettlebells metodą StrongFirst. Fascynacja sportem stała się dla niego nawykiem. Każdą wolną chwilę poświęca na treningi i doskonalenie swojej wiedzy z zakresu sportu, a przede wszystkim CrossFit. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, zarówno krajowych jak i zagranicznych oraz biorąc udział w zawodach crossfitowych.
Dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i determinacji stworzył wspaniałe miejsce na mapie Zielonej Góry – pierwszy afiliowany box CrossFit Zielona Góra, którego jest Head Coach’em.

Termin szkolenia : 7-8 kwietnia 2018 (sobota/niedziela) start godz. 11:30, planowany koniec na godz. 17:30

Cena szkolenia :
– weekendowe 400 zł (w cenie nocleg w boxie CrossFit Zielona Góra)
– Jednodniowe 250 zł (do wyboru nauka jednego z elementów dwuboju : podrzut lub rwanie).

Każdy etap składa się z dwudniowego szkolenia (sobota/niedziela).

Ilość miejsc ograniczona do 18 osób.
O rezerwacji miejsca decyduje wpłata zaliczki.

Zaliczkę 50% za wybrane szkolenie należy wpłacić najpóźniej 7 dni przed terminem.

Nr konta:
Marcin Pless
73 1090 2532 0000 0001 0485 6175

Kontakt: info@crossfit.zgora.pl

ZAPRASZAMY!!!

Comments are closed.